Mindennapi hősök…

Példa nélküli városi szintű összefogás eredményeként a szentesi Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház Rendelőintézetének I. emeletén található Gyermekneurológiai és gyermek gastroenterológiai szakrendelés várója megújult, gyermekbaráttá vált. A Kórház vezetése és a gazdasági igazgatóság munkatársai Dr. Báló Mária főorvos koordinációja mellett társadalmi munkában és jó hangulatban vidámabbá varázsolták az orvosi rendelő folyosóját. A Kórház  lelkes dolgozói a dekorációt megálmodó dekoratőr  Gulyás Ibolya, a helyi Príma Dekor Nyomda (Szentes, Vásárhelyi út) és a Gravomix Kft. (Szentes Szabadság tér 7/1.) támogatásával készítették el a színes képeket.

A szakrendelőt használó gyermekek mosolya mindennél meggyőzőbben bizonyítja, hogy a rég elfeledett közösségi értékek – mint örülni a szépnek, megtalálni másokban a jót, jobbítani egy kicsit a világon – megvalósulásához elegendő néhány vállalkozó kedvű, a munkájának elkötelezett dolgozó és őket támogató lokálpatrióta.

Példájuk követésre méltó. Köszönjük nekik!

Szentes, 2014. július 31.